Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie

Przyjdź, zobaczysz super nowoczesny wydział. I nawet jeśli Cię nie zainteresuje matematyka, to pojeździsz windami, popatrzysz na niebo przez dachy ze szkła, lub posiedzisz jak w nowoczesnym kinie w którejś z sal wykładowych.

A jeśli interesuje Cię studiowanie matematyki, to przeczytaj czy możesz studiować matematykę?

Gdzie studiować matematykę

 

Gdzie studiować matematykę?

"TU czy TAM?, oto jest pytanie, kto dobrze odpowie nagrodę dostanie:

TAM:
 • wielkie miasto, pewnie drogie, pewnie daleko,
 • dużo studentów, pewnie zginiesz w tłumie,
 • renoma uczelni, pewnie się rozczarujesz.
TU:
 • piękne miasto, pewnie tanie, pewnie blisko,
 • dużo znajomych, pewnie Ci pomogą,
 • renoma uczelni, pewnie będziesz zadowolony.

10 powodów do studiowania matematyki na UWM w Olsztynie

Postanowiłeś studiować matematykę? Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego może być dla Ciebie trafnym wyborem!

 • 1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest jedyną uczelnią w Polsce o strukturze zbliżonej do uniwersytetów amerykańskich: jest tu i matematyka z informatyka, i „mini-politechnika” (Wydział Nauk Technicznych) i medycyna. Studiując w takim środowisku, będziesz miał szersze horyzonty, a więc będziesz lepiej przygotowany do znalezienia pracy w regionie, w Polsce i na całym świecie.
 • 2. Wydział Matematyki i Informatyki UWM ma strukturę wzorowaną na ogólnouniwersyteckiej: wśród wykładowców są profesorowie matematyki, informatyki i fizyki, a badania naukowe jakże często są interdyscyplinarne i obejmują zarówno tematy teoretyczne, jak i wiele zastosowań, od topologii algebraicznej po modelowanie matematyczne terapii nowotworów. Nasz wydział, jako jedyny w Polsce, nie uległ pokusie sztywnego podziału na poszczególne dyscypliny. Studiując u nas, nauczysz się współpracować z przedstawicielami różnych dziedzin życia, wiedzy i nauki.
 • 3. Kadra profesorska naszego wydziału ma rozpoznawalny na całym świecie dorobek naukowy w różnych gałęziach matematyki, profesorowie są laureatami prestiżowych nagród środowiskowych, m.in. nagród PAN, Nagrody im. Wacława Sierpińskiego i innych, są członkami komitetów redakcyjnych ważnych międzynarodowych czasopism matematycznych. Każdy z nich chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą.
 • 4. Wydział Matematyki i Informatyki posiada prawo do nadawania stopnia doktora nauk matematycznych. Spora grupa naszych absolwentów uzyskała tu doktoraty, najlepsi zostali u nas zatrudnieni. Jest to grupa młodych, zdolnych i dynamicznych wykładowców, o bardzo wysokich kwalifikacjach naukowych i dydaktycznych. Młoda kadra WMiI to nie tylko nauka, ale też znakomite nauczanie. Co roku ktoś nich zostaje nominowany do tytułu „Belfra Roku” w ogólnouczelnianym konkursie. Warto od nich się uczyć!
 • 5. Od 2017 roku Wydział pracuje nad programem „Jednoczesne studia z matematyki i informatyki.” Polegają one na stworzeniu ścieżki edukacyjnej zapewniającej dogodne warunki do studiowania na DWÓCH kierunkach (matematyka i informatyka), z uzyskaniem DWÓCH dyplomów. Najprawdopodobniej od jesieni 2017, a najpóźniej od 2018 r. taka ścieżka powstanie. Zwiększy to konkurencyjność naszych absolwentów na rynku pracy.
 • 6. Jeśli interesuje Cię kariera naukowa, tu znajdziesz wiele możliwości, ponieważ nasze grono profesorskie zapewni najlepszym indywidualną opiekę.
 • 7. Jeśli jesteś mieszkańcem Warmii i Mazur, nie wyjeżdżaj do Krakowa, Poznania czy Warszawy tylko dlatego, że ich dyplomy mają „wyższą rangę”. To złudzenie, najprawdopodobniej zgubisz się w tłumie, jak setki innych… Wybierz studia LICENCJACKIE u nas, z naszą pomocą okrzepnij i rozwiń skrzydła. Będziemy cierpliwie Tobie pomagać, aż będziesz przygotowany do dłuższego lotu do tych wszystkich wymarzonych miejsc nie wyłączając Paryża i Nowego Jorku. Mamy przykłady absolwentów naszych studiów licencjackich, którzy z powodzeniem podejmują studia magisterskie i doktoranckie we Francji, USA i Wielkiej Brytanii. Wydział sprzyja wyjazdom naszych studentów za granicę w ramach programu „Erasmus”, z naszą pomocą zobaczysz świat i zdobędziesz doświadczenie.
 • 8. Zależy Ci na komforcie studiowania? U nas znajdziesz życzliwych wykładowców, którym zależy na Twoich sukcesach.
 • 9. Pomyśl o aspekcie finansowym. Czy warto płacić większe pieniądze aby zgubić się w tłumie?
 • 10. Skądkolwiek jesteś, nie znajdziesz w Polsce piękniejszego od Kortowa campusa (z plażą i żaglówkami), czystszego i bezpieczniejszego miasta od Olsztyna, ładniejszej okolicy, jezior i lasów niż na Warmii i Mazurach.
Zobacz czy możesz studiować matematykę?
Zobacz czy warto studiować matematykę?

Kortowo

 

Kortowo, to miasteczko akademickie położone w pięknym starym parku z dwoma jeziorami, własną plażą nad jeziorem Kortowskim, jacht klubem, własnym stadionem i halą sportową, stadniną koni, a zimą z nowoczesnym basenem, gdy znudzą Ci się zjazdy na nartach z kortowskiej góry. W tym rozległym kompleksie znajdziesz najnowocześniejszą bibliotekę, którą warto obejrzeć chociażby ze względów na niezwykłą architekturę budowli - mogłaby konkurować z nowoczesnymi muzeami sztuki współczesnej. To, że znajdziesz w Kortowie sklepy, wszelkie punkty usługowe, od banków po fryzjera, osiedle akademików, stołówki, bary, itd,..., to codzienność. Gdy zapada zmrok życie przenosi się do akademików i klubów studenckich.

obejrzyj rankingi szkół

Powrót do poprzedniej strony