Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Marzenna Grochowalska, Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Studiowałam na Wydziale Matematyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuję w Gimnazjum nr 1 w Giżycku.
Współpracuję z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym. Jestem autorką serii Sprawdzianów oraz Lekcji powtórzeniowych dla wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Swoimi doświadczeniami od lat dzielę się w czasopiśmie „Matematyka w Szkole”. Prowadzę warsztaty dla nauczycieli, jestem autorką wielu z nich.
W Instytucie Badań Edukacyjnych byłam członkiem Pracowni Matematyki. Wspólnie prowadziliśmy liczne, ogólnopolskie badania dotyczące nauczania matematyki oraz diagnozy umiejętności uczniów. Przez wiele lat współpracowaliśmy ze szkołami i nauczycielami, prowadziliśmy warsztaty i szkolenia. Przygotowaliśmy również wiele zadań i materiałów dydaktycznych rozwijających umiejętności uczniów. Uczestniczyliśmy w konferencjach międzynarodowych.
Współpracuję z CKE i OKE w Łomży i w Gdańsku. Jestem egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego i maturalnego. Kocham swoją pracę. Poprzez różnorodne działania związane z edukacją oraz warsztaty i szkolenia doskonalę swoje umiejętności. Cieszą mnie sukcesy uczniów. Mam wielu laureatów w różnych konkursach matematycznych. Moja praca jest pozytywnie postrzegana nie tylko przez uczniów. Zostałam wyróżniona m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.
Lubię spotykać interesujących ludzi z dobrą energią, zwiedzać ciekawe miejsca. Jestem zauroczona Norwegią.

Marzenna Grochowalska:
  • współorganizator XV edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

 
Powrót do poprzedniej strony