Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Marzena Konewko, II LO w Zespóle Szkół nr 2 w Ełku

Moja przygoda z uczeniem matematyki trwa prawie 25 lat. Zawsze chciałam być nauczycielką i nie wyobrażam sobie, abym wykonywała inny zawód. Lubię swoją pracę i kontakty z młodzieżą.
Od wielu lat jestem doradcą metodycznym Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami. Zostałam wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej jako ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Od ponad 10 lat pełnię funkcję regionalnego organizatora i koordynatora Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”. Jestem egzaminatorem egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Moi uczniowie biorą udział w różnych konkursach i przedsięwzięciach matematycznych (Szkoła Młodych Matematyków) , zdobywając nagrody i wyróżnienia, jak również osiągają wysokie wyniki na egzaminie maturalnym. Zostałam odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę.
Lubię poznawać nowe miejsca i ludzi, przeczytać dobra książkę i obejrzeć dobry film.

Marzena Konewko:
  • współorganizator XV edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • współorganizator XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • prowadzi grupę redakcyjną portalu: Warmińsko-Mazurska Strefa Matematyczna

 
Powrót do poprzedniej strony