Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Marta Katarzyna Kulbacka, Gimnazjum nr 2 w Olecku (XV edycja zawodów), Szkoła Podstawowa nr 2 w Olecku (XVI edycja zawodów)

Jestem nauczycielką z 17–letnim stażem pracy, a matematyka jest moją pasją, którą realizuję krzewiąc i rozwijając zainteresowania matematyczne młodzieży gimnazjalnej. Swoją pracę wykonuję z dużym zaangażowaniem, systematycznie doskonalę warsztat pracy i podnoszę swoje kwalifikacje.
Nieustannie motywuję uczniów do nauki i staram się rozbudzić w nich matematyczne ambicje. Poszukuję nowych, niekonwencjonalnych metod pracy i form zajęć wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom uczniów. Przejawiam inicjatywę i zachęcam młodzież do brania udziału w wielu konkursach matematycznych oraz dążę do ich upowszechniania.
Jestem koordynatorem gimnazjalnym w konkursie Powiatowym „Sudoku lubię to!”, którego pomysłodawczynią jest p. Elżbieta Guziejko. Wspieram uczniów w osiąganiu sukcesów zarówno na lekcjach, jak i na zajęciach pozalekcyjnych. Efektem systematycznej pracy z uczniami są wysokie wyniki w nauce, na egzaminach gimnazjalnych z matematyki oraz sukcesy w konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach.
Moje najwyższe ubiegłoroczne osiągnięcia to: laureatka i 2 finalistów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, laureat (2 miejsce) w Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych, w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny: jedna uczennica otrzymała wynik bardzo dobry – najlepszy wynik w rejonie – 9 uczniów wyróżnienia, w tym jeden uczeń drugi wynik w rejonie, dwie uczennice zakwalifikowały się do zawodów II stopnia Ogólnopolskiej XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
Jestem również egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego i maturalnego z matematyki.
Poza pracą zawodową cenię aktywność ruchową na świeżym powietrzu. Relaksuję się podczas spacerów lub jazdy rowerem Wiewiórczą Ścieżką wokół jeziora Olecko Wielkie.

Marta Katarzyna Kulbacka:
  • współorganizator XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • współorganizator XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • prowadziła grupę redakcyjną portalu: Warmińsko-Mazurska Strefa Matematyczna (Gimnazjum nr 2 w Olecku)

 
Powrót do poprzedniej strony