Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Janina Morska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Korczaka w Giżycku

Jestem nauczycielką matematyki od wielu lat na różnych poziomach kształcenia. Od 1 września 2017r. pracuję w Szkole Podstawowej nr 7 im. J. Korczaka w Giżycku. Tytuł magistra matematyki uzyskałam po ukończeniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Ukończyłam również studia podyplomowe z informatyki i organizacji i zarządzania oświatą.
Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami na łamach prasy dydaktycznej, podczas konferencji międzynarodowych oraz na stronach internetowych. Opublikowałam wiele artykułów w czasopiśmie wydawanym przez GWO pt. „Matematyka w szkole”. Jestem autorką programu matematyczno-fizycznego, rozwijającego kompetencje kluczowe pt. „Laboratorium matematyczno-fizyczne”, który napisałam dla Akademii Młodych Noblistów. Mam bogatą kolekcję scenariuszy, prezentacji, kart pracy i innych materiałów na ministerialnej stronie internetowej www.scholaris.pl . Jestem czynnym egzaminatorem OKE oraz ekspertem ds. awansu zawodowego nauczycieli. Od wielu lat uczestniczę aktywnie w Międzynarodowych Konferencjach Matematycznych (Filipiny, Czarnogóra, Sycylia, Węgry) jako koordynator, lider grup, osoba prezentująca własne publikacje.
Staram się wykorzystywać nowoczesne technologie podczas zajęć. Moi uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach i olimpiadach osiągając wysokie wyniki. Lubię propagować matematykę poprzez różnorodne akcje takie, jak Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia czy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Moja praca została nagrodzona m.in. Nagrodą Kuratora, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz Medalem KEN.
Od kilku miesięcy prowadzę blog matematyczny pt. Matematyczne impresje
Prócz tego lubię podróże, naukę języków obcych, spacery oraz jazdę na rowerze.

Janina Morska:
  • współorganizator XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • współorganizator XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

 
Powrót do poprzedniej strony