Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Irena Piotrowska, I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku

Absolwentka „czerwonego ogólniaka” czyli szkoły, w której obecnie pracuję, Wyższej Szkoły Nauczycielskiej (kierunek – matematyka z fizyką) w Olsztynie i Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek- matematyka).
Jestem nauczycielem z wyboru i zamiłowania. Pracuję ponad 40 lat , dostosowując się do zmian programowych i metod pracy. Pełniłam też w tym czasie funkcje opiekuna SKO, PCK, opiekuna Samorządu Szkolnego i wicedyrektora.
W pracy staram się dostrzegać i rozwijać zdolności i aktywność podopiecznych, stwarzać okazje, by mogli wykazać się pomysłowością i talentami. Moi uczniowie biorą udział w różnych konkursach matematycznych, olimpiadach zdobywając indeksy na uczelnie wyższe, tytuły laureatów i finalistów, zajmując wysokie miejsca w województwie i w kraju jak również osiągają wysokie wyniki na egzaminach maturalnych.
Nie zapominam o uczniach mających trudności z matematyką. Każdy ich mały sukces jest moim sukcesem, który cieszy, inspiruje i motywuje do pracy. U uczniów cenię prawdomówność , kulturę osobistą i wytrwałość w dochodzeniu do celu.
Moje motto: „Ucz się i pracuj aż dojdziesz do celu, bo takim sposobem doszło już wielu”.

Irena Piotrowska:
  • współorganizator XV edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

 
Powrót do poprzedniej strony