Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Ewa Ładna, Szkoła Podstawowa nr 3
z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Giżycku

Wykształcenie wyższe magisterskie uzyskałam studiując matematykę na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Składowskiej w Lublinie. Ukończyłam również studia podyplomowe z informatyki oraz zarządzania oświatą. Uczę w szkole podstawowej oraz w klasach gimnazjalnych. Przez kilkanaście lat byłam egzaminatorem sprawdzianu po szkole podstawowej. Od wielu lat, jako egzaminator, biorę czynny udział w sprawdzaniu prac gimnazjalnych i maturalnych. Jestem również ekspertem ds. awansu zawodowego nauczycieli. Podczas swojej ponad 20-letniej pracy nauczycielskiej nieustannie doskonalę swój warsztat pracy. Od kilkunastu lat należę do Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Jest tam mnóstwo ludzi z pasją, potrafiących zarażać swoją pozytywną energią i chęcią do działania. Wymiana doświadczeń, ciekawych pomysłów podczas ogólnopolskich konferencji organizowanych przez SNM sprawia, że prowadzone przeze mnie zajęcia są bardziej atrakcyjne i „zarażają” uczniów matematyką.

Moi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki na sprawdzianie i egzaminie. Mam wielu laureatów i finalistów w konkursach matematycznych na różnych szczeblach. Największy sukces jest jednak wtedy, gdy uczniowie, nawet ci mający trudności w nauce, idąc do szkoły średniej wybierają klasy matematyczne twierdząc, że „lubią matematykę”. Jak również wtedy, gdy gimnazjaliści uważają, że najprostszy egzamin to ten z matematyki.

W swojej pracy staram się wykorzystywać nieobce młodzieży nowoczesne technologie. Od poprzedniego roku realizuję innowację pedagogiczną „Programowanie z Klasą”. Już wkrótce nie tylko na lekcjach informatyki, ale i na matematyce pojawią się małe roboty.

Moja praca jest pozytywnie postrzegana nie tylko przez uczniów. Otrzymałam wiele wyróżnień i nagród m.in. nagrodę Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, medal Komisji Edukacji Narodowej.

Lubię wycieczki, dobrą muzykę, książki oraz taniec. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do świata, wymagającą od innych, ale i od siebie.

Ewa Ładna:
  • współorganizator XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • współorganizator XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

 
Powrót do poprzedniej strony