Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Elżbieta Guziejko, I LO w Olecku

Jestem nauczycielem matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Olecku. Studia ukończyłam w stolicy pierników – Toruniu.
Olecko – miasto położone nad jeziorem - zostało wyróżnione tytułem Europejskiego Miasta Sportu 2015. Słynie również z imprezy - Przystanek Olecko. Warto wspomnieć, że znanymi mieszkańcami Olecka byli m. in. Janusz Panasewicz z zespołu „Lady Pank” jak i nieżyjący już krytyk muzyczny, gitarzysta Robert Leszczyński.
Moi uczniowie osiągają sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej (finalista) i zajmują wysokie miejsca w innych konkursach, m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, Pangea, Matematyczne Preteksty.
Lubię podróżować z młodzieżą. Wspólnie odwiedziliśmy już wiele uroczych zakątków Polski. Organizowałam też wycieczki zagraniczne do Włoch ( z audiencją u św. Jana Pawła II), Austrii, Węgier, Czech.
Lubię muzykę francuską (m.in. Jacques Brel, Edith Piaf), polską - Marek Grechuta, Ewa Demarczyk i rosyjską – Włodzimierz Wysocki, Bułat Okudżawa. A najważniejsze: jestem po uszy zakochana …. w 3 miesięcznej wnuczce, która jest moim najsłodszym punktem skupienia.

Elżbieta Guziejko:
  • współorganizator XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • współorganizator XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • współorganizator XV edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • współorganizator portalu: Warmińsko-Mazurska Strefa Matematyczna
  • prowadzi grupę redakcyjną portalu: Warmińsko-Mazurska Strefa Matematyczna

 
Powrót do poprzedniej strony