Artykuły, pomoce, wzory
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań z zawodów
Żarty o matematyce

Nauczyciele matematyki

Sylwetki nauczycieli, to strona poświęcona tym matematykom, którzy poświęcili się pracy w szkołach. Jeśli znasz taką osobę i według Ciebie zasługuje na poświęcenie jej paru zdań, to napisz do nas. Chcemy wyróżniać aktywnych i cenionych nauczycieli.

 

Sylwetki nauczycieli

mgr Dorota Ziajko, I LO w Ełku

Jestem oddanym pracy nauczycielem z wieloletnim stażem. Bardzo lubię swój zawód. Matematyczny dialog z młodzieżą daje mi mnóstwo satysfakcji, a też nieustannie mobilizuje do pracy nad sobą. Dbam o wysoki poziom umiejętności swoich uczniów, ale nie mniej o dobre relacje z nimi. Moi podopieczni osiągają bardzo dobre wyniki na maturze i z powodzeniem biorą udział w różnego typu konkursach matematycznych. Najwyższe ubiegłoroczne sukcesy to: 1 miejsce w regionie w Międzynarodowym Konkursie KANGUR (S2), finalista konkursu Politechniki Warszawskiej oraz laureat Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. To ostatnie cieszy mnie szczególnie. Poza szkołą pełnię funkcję egzaminatora egzaminu maturalnego z matematyki.
Gdy nie pracuję… nadrabiam zaległości względem rodziny i znajomych. Zaś, gdy mam więcej wolnego czasu, czytam książki i zajmuję się ogrodem. Preferuję aktywny wypoczynek. W ciągu roku bezwzględnie wybieram się na wędrówkę po górach i na liczne wycieczki rowerowe.

Dorota Ziajko:
  • współorganizator XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • była współorganizatorem XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych
  • jest współorganizatorem XV edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

 
Powrót do poprzedniej strony