Artykuły
Sylwetki: ludzie i szkoły
Zbiory zadań
Żarty o matematyce

warmińsko-mazurska strefa matematyczna

Jesteś w Warmińsko-Mazurskiej strefie matematycznej. Serwis jest w budowie, ale szybko się będzie rozrastał. "Aktualnie nie wszystko jeszcze działa prawidłowo. Zmieniło się menu serwisu z menu zawodów na menu strefy matematycznej. Możesz jednak w każdej chwili powrócić do menu zawodów wybierając z górnego menu "powrót do zawodów"

Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy chcą się podzielić wiedzą matematyczną do zamieszczania tu artykułów omawiających zagadnienia matematyczne:

  • popularnonaukowych,
  • materiałów pomocniczych dla uczniów
  • artykułów rozszerzających zagadnienia szkolne
  • itd...

Artykuły mogą być przeznaczone dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Będą publikowane w odpowiednich działach - wybór z lewego menu. Co więcej zachęcamy też do pisania ambitnych uczniów. Artykuły napisane w Wordzie (lub w Texu) proszę przysyłać na adres  korordynatora zawodów.

Znalezione w sieci

2. Wewnatrz trójkąta ABC, obieramy punkty E, F tak, że kąt(EAB)- kąt(FAC) = kąt(EBC)-kąt(FBA) = kąt(ECA) - kąt(FCB) = alfa. Pokaż, że alfa=0. Rozwiązanie

1. Podobno każdą liczbę całkowitą różną od 0 można zapisać w postaci iloczynu (3x-1)(2y-1), gdzie x i y są liczbami całkowitymi. Czy to prawda? Rozwiązanie przysłał Paweł Lefelbajn

Dodane nowe artykuły